Sudan Hayvancılık Bakanı Merkez Birliğimizi Ziyaret Etti

Sudan Hayvancılık Bakanı Hafız İbrahim Abdunnebi beraberindeki heyet ile birlikte, 25 Ağustos 2021 günü Merkez Birliğimizi ziyaret etti

Ziyarette konuşan Abdunnebi, Sudan’da şu an çok avantajlı yatırım teşvik programı olduğunu vurgulayarak “Bu fırsatlardan Türk firmalarının da yararlanmasını istiyoruz. Şu an ülkemizde hayvancılık sektöründe tesisleri olan Türk firmalar var. Sudan’a hayvancılık alanında yatırım yapan Türk firmaların sayısının karşılıklı ilişkilerimizde olduğu gibi artmasını istiyoruz. Sudan’da küçükbaş, büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık sektöründe yatırımlar yapılabilir” diye konuştu.

Genel Başkanımız Bülent Tunç ise, “Türkiye’nin, Dünya’nın her yerinde Türk girişimciler her zaman olmuştur. Her zaman öncü olmuştur. Tecrübe noktasında Türkiye’nin bugün tarımda geldiği nokta belli. Türkiye dev bir ülke, Sudan da bu noktada bakir ve açık bir ülke. Önemli olan ilişkilerimizin şimdi olduğu gibi ilerlemesi. Biz her zaman Sudan’da ortak projeler ve şahsi yatırımları yapma noktasında hazırız. Sudan, yeni hükümetin yaklaşımları noktasında bizim için çok değerli. Biz orada da üreticileri bilgilendirmek, destek olmak ve yatırımları yönlendirmek adına elimizden geleni yaparız” şeklinde konuştu.

Sayın Bakanın ziyaretinde ETBİR Başkanı Sayın Ahmet Yücesan ve Yönetim Kurulu üyelerimiz de yer aldı.